12 lipca 2020

Outsourcing firmy sprzątającej – czy na tym się oszczędza?

Jeśli myślisz, że możesz zaoszczędzić pieniądze przez zmniejszanie kosztów na usługi sprzątające, to jesteś w błędzie. Radykalne obcinanie kosztów sprzątania w dłuższej perspektywie, jest dużo mniej opłacalne!

Sprzątanie biura to coś więcej niż latanie z odkurzaczem i powierzchowne przecieranie kurzu z mebli biurowych. Dokładne sprzątanie powierzchni biurowych pozwala do minimum zmniejszyć obecność wirusów i bakterii w biurze, co głównie przedkłada się na produktywność Twoich pracowników. Dokładne sprzątanie powierzchni biurowych z czasem tworzy Twoje biuro „zdrowym”. Dlaczego jest to takie ważne? Oczywiście poza polepszeniem wizerunku Twojego biura, zmniejszane są Twoje koszta. Oszczędzasz na zdrowiu swoich pracowników, którzy zwolnienia lekarskie z powodów chorób i wirusów dostarczają rzadziej i mogą pracować codziennie.

Outsourcing - korzyści

Kompleksowe sprzątanie biura – zdrowie i produktywność Twoich pracowników.

Nie od dziś wiadome jest, że bakterie i wirusy są główną przyczyną zachorowań. Kurz i roztocza w obiekcie biurowym często przyczyniają się do rozprzestrzeniania chorób. Zauważ, że jeśli twoi pracownicy zaczną chorować, nie będą mogli w pełni dla Ciebie pracować. Nie dość, że mając pracowników na zwolnieniu nie zarabiasz, to dodatkowo musisz opłacić zwolnienia. Czy koszty pokrycia zwolnień kilku lub kilkunastu pracowników jest większy niż koszt bieżącego sprzątania Twojego biura? W żadnym wypadku!

Sprzątanie biura – regularne zbieranie i segregowanie śmieci.

Jak jeszcze możesz zaoszczędzić pieniądze zatrudniając zewnętrzną firmę sprzątającą? Zastanówmy się. Jak wiele śmieci mogą dziennie produkować Twoi pracownicy?  Wszyscy płacimy za wywóz nieczystości, ale czy można zaoszczędzić pieniądze na recyklingu? Istnieją firmy odbierające odpady na zasadzie „płacisz jak wyrzucasz”. Opłata pobierana jest tylko za śmieci – bez procesu recyklingu. W tym momencie zaczynają się Twoje oszczędności. Im więcej posiadasz rzeczy, które można poddać procesowi recyklingu tym mniejszy jest Twój rachunek za odpady. Dla przykładu, istnieje wiele firm, które są w stanie zapłacić pieniądze za odebranie pustych tonerów do drukarek. Inni zapłacą Ci za oddanie zużytej elektroniki (stare telefony komórkowe, wyposażenie biura).

Podsumowując, segregując odpady i oddając zbędne przedmioty w recykling, nie tylko wspierasz środowisko naturalne (jesteś proekologiczną firmą), ale także oszczędzasz pieniądze.

Zanim zdecydujesz się zmniejszyć koszty sprzątania, zapamiętaj że w dłuższej perspektywie może Cie to kosztować znacznie więcej.